FAQ

Stworzyłam tę zakładką z myślą o usprawnieniu naszej komunikacji – Twojej i mojej. Skoro tu jesteś zastanawiasz się pewnie jeszcze czy podjąć się współpracy ze mną i jak ona dokładnie przebiega. Mam nadzieję, że na tej stronie odpowiem na najczęściej nurtujące pytania, ale jeżeli nadal coś będzie niejasne to zachęcam do kontaktu poprzez zakładkę KONTAKT.

SESJE RODZINNE LIFESTYLE w domu i plenerze

Jak przygotować się do sesji?

Po pierwsze zdecydujcie gdzie chcielibyście mieć zdjęcia – czy interesuje Cię sesja lifestyle w domu czy jakiś piękny plener. Jeśli spotkamy się w domu to poproszę, aby wnętrza były względnie ogarnięte. Przy dzieciach bałagan i rozrzucone zabawki są stanem permanentnym, ale dobrze, by było, aby zostały one rozrzucone podczas Waszej wspólnej zabawy, a nie jeszcze przed moim przyjściem, bo cała frajda będzie właśnie na tej wspólnej czynności. Wnętrza nie muszą być czyste na błysk, ale spójrzcie na swój dom lub mieszkanie okiem gościa. W kuchni warto pochować produkty z wielkimi logami lub napisami – nie będziemy nikogo reklamować. Dużo ważniejsi od przedmiotów jesteście Wy i Wasze uczucia.

Po drugie – w co się ubrać? Zwykle proszę, aby nie ubierać się w całą gamę wzorów i kolorów. Jeżeli jedna osoba ubierze coś w mocny wzór to niech pozostali uczestnicy mają na sobie coś gładkiego. Zawsze sprawdzają się stonowane kolory – biele, beże, jasne niebieskie koszule, jeans, lniane sukienki, tuniki. Dobrze dobrać ubrania pod wnętrze lub plener żeby nie stapiać się z otoczeniem, a z drugiej strony nie wyglądać jak wklejony w tło. Trochę przykładowych stylizacji na sesje rodzinne i połączenia kolorystyczne zebrałam TU. Nie zapominaj, że ma być Wam przede wszystkim wygodnie i swobodnie.

Po trzecie – co jeśli mieszkanie jest ciemne i małe? Zdjęcia w domu będziemy robić przede wszystkim przy naturalnych źródłach światła, czyli przy oknach. Przy nich zawsze wnętrza wyglądają na nieco jaśniejsze. Na sesjach domowych nie używam lamp, ani nie chcę włączać świateł. Korzystam ze światła zastanego. Nie bójcie się, że mieszkanie nie wpisuje się w jakiś modny obecnie trend wnętrzarski. Nie ma stylu idealnego dla każdego i mieszkacie przecież tak jak Wam jest wygodnie i komfortowo. Jeśli boicie się nieco o warunki mojej pracy możecie podesłać zdjęcia wnętrz i wypowiem się, jak i gdzie widzę tę sesję.

Zmiana terminu sesji plenerowej – zakładam, że nie ma złej pogody do zdjęć poza jakimś porywistym wiatrem, deszczem, czy burzą z gradem. Chmury nie są żadną przeszkodą, bo one działają jak naturalny dyfuzor i dzięki temu na twarzach nie ma ostrych cieni. Jeśli jednak marzycie o sesji o zachodzie słońca to jestem w stanie raz przełożyć sesję ze względu na pogodę. Zmiana terminu z powodu choroby, czy jakiegoś nagłego wypadku również jest możliwa. Proszę wówczas o szybką informację, że coś się stało.

Rezerwacja terminu – następuje po wpłacie 150 zł zadatku oraz akceptacji umowy. Umowę podpisujemy w dniu sesji. W przypadku rezygnacji z sesji zadatek nie jest zwracany. Jeżeli sesja zostanie odwołana z mojego powodu, bo nie będę mogła wywiązać się ze zlecenia wówczas zwracam zadatek dwukrotnej wartości.

Ile trwa sesja? Czas trwania sesji w domu to około 1,5 h. Jeżeli wybieracie pakiety powyżej 35 zdjęć wówczas ten czas się też wydłuża do max. 2,5 h. W plenerze działamy około 1-1,5 h.

Czy możliwe są zdjęcia w studio? Nie, nie zajmuję się fotografią studyjną. Kocham naturalne sesje lifestyle w Waszych domach oraz plenery.

Stroje, gadżety, stylizacje na sesje – nie posiadam dodatkowej garderoby dla modeli. Zależy mi na naturalności i Waszej swobodzie. Możemy razem ustalić, co będzie się działo na sesji, bo w domu tych możliwości jest wiele – wspólne gry, gotowanie, pieczenie, krojenie, czytanie… Nie potrzebuję do pokazania Waszych emocji jednak miliona gadżetów.

Cennik, obróbka oraz odbiór zdjęć

Cennik podany mam w zakładce oferta. Sesje można także wykupić dla kogoś w formie voucheru. Wówczas zakładam możliwość zmniejszenia pakietu do 10 zdjęć za kwotę 300 zł. Bon można odebrać osobiście lub za pośrednictwem Poczty Polskiej / Paczkomatu. Jest ważny 3 miesiące od daty wykupienia.

Obróbka zdjęć – zdjęcia obrabiam w Lightroomie. Nie używam praktycznie Photoshopa. Przeglądając inne sesje oraz zdjęcia na Instagramie można podejrzeć, czego można się spodziewać po moich zdjęciach. Sesje plenerowe robię zwykle o zachodzie słońca lub w godzinach późno popołudniowych w cieniu. Nie ingeruję w obróbce w czyjąś sylwetkę. Nie wyszczuplam, nie zmieniam koloru włosów, zębów, itd.

Kiedy otrzymam zdjęcia? Zdjęcia obrabiam do trzech dni. Po tym czasie otrzymasz link do galerii na Zalamo i wybierasz zdjęcia według liczby podanej w pakiecie. Można zawsze dokupić dodatkowe zdjęcia oraz odbitki. Odbitki są wywoływane na papierze jedwabnym. Nie zgrywam zdjęć na płyty, są one do pobrania tuż po wybraniu ich na stronie Zalamo. Odbitki docierają do mnie po dosłownie kilku dniach. Informuję Was kiedy do mnie przyjeżdżają.

Odbiór gotowego materiału – spakowane odbitki możecie odebrać ode mnie osobiście lub poprosić o wysyłkę. Koszt wysyłki – 14,50 zł Poczta Polska lub 12 zł Paczkomat.

Sesje wyjazdowe

Zakładam, że nie wszyscy mieszkają w okolicach Poznania, a chcieliby się ze mną spotkać. Uwielbiam podróże i jazdę autem po Polscei jeżeli mieszkacie powyżej 100 km od Poznania to wówczas naliczam opłatę 1 zł / 1 km.

Sesja brzuszkowa i noworodkowa

Sesję ciążową najlepiej wykonać między 32. a 36. tygodniem ciąży. Wówczas masz jeszcze sporo sił, a brzuch nie jest mega wielki. Jeśli szukasz jakichś sukienek to polecam Ci poszukać czegoś na Allegro z firmy Asos Maternity. Są tam mega perełki za nieduże pieniądze.

Sesja noworodkowa w domu nie musi odbyć się koniecznie do 14. dnia życia maluszka, ale do tego momentu on najwięcej śpi. Jak maluszek się urodzi odezwijcie się kiedy będziecie gotowi przyjąć mnie jako gościa.

REPORTAŻ ŚLUBNY

Ofertę ślubną z przyjemnością wyślę Ci w wiadomości prywatnej. Cena pakietu zawiera sesję narzeczeńską, reportaż z dnia ślubu do godz. 24 oraz krótką sesję plenerową w dniu ślubu. Dla zainteresowanych jest też opcja z plenerem w innym dniu, ale to tak naprawdę sesja małżeńska, a nie ślubna, bo nie odtworzymy już identycznego makijażu, fryzury, bukietu, ale przede wszystkim emocji z tamtego dnia.

Zależy mi na spotkaniu się z Wami na sesji narzeczeńskiej, abyście zobaczyli jak pracuję. Ja poobserwuję jak się zachowujecie przed obiektywem i jak wychodzicie na zdjęciach. Będziecie się czuli ze mną dużo swobodniej w dniu ślubu i na sesji ślubnej jeśli już to pierwsze fotograficzne spotkanie będziemy mieli za sobą. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej możecie wykorzystać w dekoracjach sali, zaproszeniach albo jako prezent dla rodziców.

Z sesji narzeczeńskiej oddaję 25 zdjęć. Z reportażu ślubnego min. 350 zdjęć. Zdjęcia obrabiam w miarę sprawnie i z takich krótkich sesji jak narzeczeńska zobaczycie galerię do wyboru zdjęć po około 3 dniach. Reportaż ślubny do dwóch tygodni. Potem wybieracie ujęcia do albumu i projektujemy go wspólnie. Czas wykonania albumu to 8-10 dni.

Cena pakietu ślubnego zawiera koszt dojazdu do 100 km od Poznania. Powyżej 100 km konieczne jest pokrycie kosztów dojazdu – 1zł / 1km oraz zapewnienie noclegu.

Na dodatkowe pytania chętnie odpowiem mailowo lub na bezpośrednim spotkaniu. Rezerwacja terminu reportażu ślubnego następuje po wpłacie 500 zł zadatku oraz akceptacji umowy, którą podpiszemy online lub w trakcie spotkania przed ślubem jeszcze.

Naturalna fotografia rodzinna i okolicznościowa | Sesja rodzinna lifestyle Poznań

Wszystkie prawa zastrzeżone @2018 Marta Woźna | Branding i strona www Żyj Kochaj Twórz