Sesja rodzinna lifestyle – Poznań

Sesja rodzinna lifestyle to zdecydowanie mój konik. Co ciekawe, gdy zaczynałam fotografować rodziny w listopadzie 2017 roku, to w ogóle nie nazywałam ich w ten sposób. Po prostu budowałam portfolio, szłam do domów ludzi na zdjęcia, nie zastawiając się nad nazewnictwem. Jedynie czego byłam pewna to tego, że studio nie jest dla mnie. Nie lubię rutyny, powtarzalności, zamknięcia na dłużej w jednej przestrzeni. Mimo, że dekoracje można zmieniać, przychodzą różni klienci to jednak te ściany i podłoga wciąż jest taka sama, a światło po dłuższym czasie może już nie zaskakiwać.

Na sesji lifestyle w domu klienta wszystko jest nowe, gdy przychodzisz po raz pierwszy. Układ pomieszczeń, okien, światło wpadające przez rolety… To wszystko w moim przypadku wzmaga kreatywność i nadaje kierunek konkretnym ujęciom, pomysłom na kadry.

Jeżeli ktokolwiek się boi, że jego mieszkanie się nie nadaje, to pamiętaj, że to Twoje zdanie. Fotograf patrzy inaczej. Widzi więcej. Współczesne aparaty potrafią bez dodatkowego oświetlenia pracować w naprawdę trudnych warunkach oświetleniowych. Małe i ciemne mieszkania często kryją w swych zakątkach więcej miłości niż ogromne, białe przestrzenie. To czy Twoje mieszkanie czy dom się nada, zależy od tego co potrafi fotograf.

Z Magdą, Michałem i Ninką widzimy się po raz kolejny. Poznaliśmy się na Chrzcie Świętym Ninki i mimo że nie widziałam ich wcześniej, to gdy tylko weszli do kościoła, wiedziałam że to moi klienci. Pojęcie estetyki Magdy jest podobne do mojego, bo gdy wybiera ujęcia zgadzamy się w większości w wybranym pakiecie 🙂

 

Myślisz o o podobnej sesji? Sprawdź:

blog | oferta | kontakt