Regulamin sesji

Moje fotografie cechują się wyjątkowym i naturalnym stylem. Wierzę, że to właśnie te cechy moich zdjęć przekonały Was do skorzystania z mojej oferty. Mając powyższe na względzie, potwierdzacie, że zapoznaliście się z moim dorobkiem i akceptujecie mój styl fotografii, percepcję kadru, obrazu, kolorystykę wykonywanej fotografii, jak również zgadzacie się na moją artystyczną interpretację fotograficzną zdjęć.

Należy pamiętać, że na końcowy efekt zdjęć mają wpływ nie tylko humory modeli, ale też warunki pogodowe podczas sesji, na które nikt z nas niestety nie ma wpływu. A jeśli sesja odbywa się w domu to warunki oświetleniowe we wnętrzu.

 

Regulamin sesji zdjęciowych 

 

 1. Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją regulaminu. Zrezygnowałam z papierowych umów na rzecz tegoż regulaminu. Chciałabym ograniczyć zużycie papieru. W dniu sesji otrzymacie ode mnie do podpisania tylko i wyłącznie załącznik RODO. Wszelkie spory i rozszczenia będą rozpatrywane w odniesieniu do punktów tego regulaminu.
 2. Chętni na sesje muszą powierzyć Fotografowi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących informacji oraz realizacji usług.
 3. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia lub niemożliwości dotarcia proszę o uprzedzenie przynajmniej 30 minut przed umówioną godziną sesji. W przypadku spóźnienia odliczany jest czas poświęcony przeze mnie na sesję. Na sesję lifestyle dojeżdżam do domu Klienta samodzielnie.
 4. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć JEDEN RAZ ze względu na pogodę. Sesja odwoływana jest na godzinę / pół godziny przed ustalonym terminem w przypadku porywistego deszczu, wiatru bądź burzy. Ciemne chmury nie są powodem do odwołania zdjęć. W przypadku choroby również uzgadniamy nowy termin.
 5. Wynagrodzenie za sesję zdjęciową należy uiścić w dniu sesji gotówką lub przelewem do dnia sesji. Nie wysyłam plików do czasu otrzymania pełnej kwoty wynagrodzenia.
 6. Cena sesji obejmuje USŁUGĘ fotograficzną. Wysyłka odbitek jest dodatkowo płatna i wynosi 15 zł – Paczkomatem InPost.
 7. Każdy pakiet sesji można wykupić w formie voucheru prezentowego wg cennika podanego na stronie. Opłata za całość pobierana jest z góry. Ważność voucheru w 2021 roku to 6 miesięcy. Po tym terminie nie realizuję usługi i ona przepada. Na voucherze podana jest data ostatecznej realizacji bonu – nie umówienia się na sesję.
 8. Fotograf polegając na swoim zmyśle estetyki dokona selekcji zdjęć według własnego uznania, które zostaną poddane autorskiej obróbce. Otrzymacie pełną galerię obrobionych zdjęć poprzez serwis zalamo.com do 7 dni roboczych od dnia sesji.  Za jego pośrednictwem wybieracie ujęcia w ilości zgodnej z wybranym pakietem. Wydruk odbitek jest z dokładnie tych samych, wybranych przez Was plików elektronicznych. Galeria składa się ze zdjęć wyselekcjonowanych i obrobionych w programie Lightroom.
 9. Gwarantuję wykonanie usługi na poziomie pokazanym w portfolio na stronie oraz w moich social media.
 10. Galeria służy do podglądu oraz wyboru ujęć w pakiecie. Po dokonaniu wyboru, opłaceniu dodatkowych zdjęć / odbitek zostaje włączona możliwość pobrania plików elektronicznych przez Zalamo.com. Wybór ujęć należy odesłać w ciągu 30 dni od otrzymania galerii, po tym czasie wyboru dokonuje Fotograf. Ponowne wgranie glaerii to koszt 12 zł. Odbitki są do odbioru / wysłane do 21 dni od daty wyboru ujęć w pakiecie.
 11. Obrobione zdjęcia otrzymują Państwo w ilości podanej w wybranym pakiecie. Każde dodatkowe ujęcie jest płatne wg cennika podanego na stronie: https://paniwoznafotografia.pl/oferta/, tak samo jak dodatkowe odbitki ponad wybrany pakiet.
 12. Nie oddaję nieobrobionych zdjęć. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW.
 13. Pliki od dnia wyboru przechowuję pół roku. Po tym czasie są usuwane z moich dysków i nie ma możliwości ich odzyskania.
 14. Obróbka zdjęć odbywa się przy pomocy mojego autorskiego presetu w programie Lightroom. Nie korzystam z Photoshopa, a co za tym idzie, nie przerabiam sylwetek, nie odchudzam, nie usuwam znaczków na koszulkach, ubraniach, nie przeklejam min, oczu i innych części ciała. Modyfikacje wyglądu dotyczą tylko i wyłącznie usunięcia pojedynczych wyprysków, drobnych siniaków, skaleczeń, które nie są trwałe. Nie podejmuję się retuszu całej skóry, wygładzania twarzy bądź zmiany sylwetki.
 15. Z mojej strony zobowiązuję się do ochrony Waszego wizerunku poprzez nieudostępnianie zdjęć bez Waszej wiedzy i wcześniejszej zgody do żadnych innych celów niż wskazane poniżej oraz nieudostępnianie żadnych Waszych danych osobowych innych niż imiona. Informacja o przetwarzaniu Waszych danych znajduje się w Polityce Prywatności dostępnej na stronie: https://paniwoznafotografia.pl/polityka-prywatnosci/ , a biorąc udział w sesji akceptujecie jej warunki.
 16. Możliwość pochwalenia się wykonanymi przez siebie zdjęciami stanowi ważny element w działalności każdego fotografa. Z tego względu zależy mi na tym, żebym miała możliwość umieszczenia zdjęć na stronie internetowej, blogu i platformach społecznościowych, czasem także w materiałach promocyjnych drukowanych – to znaczy w albumach, na ulotce papierowej. Biorąc udział w sesji wyrażacie zgodę / nie wyrażacie zgody na wykorzystywanie swojego wizerunku oraz imion do celów promocji mojej twórczości w sposób wyżej opisany. Informację o zgodzie możecie podjąć w dniu sesji lub po obejrzeniu galerii. Pamiętajcie, zgodnie z prawem, zgoda na udostępnianie wizerunku może zostać w każdej chwili cofnięta.
 17. Wraz z przekazaniem Wam zdjęć, uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp.
 18. Nie zgadzam się na kadrowanie zdjęć, nakładanie filtrów na Instagramie oraz jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przeze mnie fotografii – to ja posiadam prawa autorskie.
 19. Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe własnych usług i opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaży itp. wymaga mojej uprzedniej pisemnej zgody.

Prowadzę własną działalność gospodarczą, ale mam dwójkę dzieci. Na zapytania o ofertę lub termin staram się odpowiadać w ciągu 24 godzin w dni robocze. W weekendy i święta zastrzegam sobie możliwość wydłużenia czasu odpowiedzi. W weekendy oraz święta nie siadam do pracy obróbkowej, projektowania albumów, wysyłania plików, oferty ślubnej. 

 1. ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ZDROWIE I MIENIE:
  Klient decydując się na sesję w plenerze musi być świadom, że plener to owady, zwierzęta, rośliny, to woda, błoto, piach i cała cudowna przyroda. Stosowne zabezpieczenie się np. przed kleszczami, komarami leżą po stronie Klienta. Nie może on mieć pretensji do Fotografa z powodu ugryzienia przez mrówkę czy zadrapania na nodze. Poruszając się po polach, łąkach, lasach czy świecie z betonu obie strony zachowują zdrowy rozsądek i ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa. Posiadam trzy urządzenia Ticless przeciwko kleszczom, ale nie dają one 100% gwarancji.
 2. UBIÓR NA SESJE – przygotowanie strojów na sesje leży po stronie Klienta. Na sesje lifestyle polecam stonowane, proste kolory i wzory. Najlepiej w kolorach pasujących do wnętrza. Gdy jedna osoba ma krzykliwy lub mocniejszy wzór, reszta uczestników sesji lepiej, by miała gładkie stroje. Inspiracje kolorystyczne można znaleźć na przykład tu: https://pl.pinterest.com/paniwozna/stroje-na-sesj%C4%99-rodzinn%C4%85/  lub na moim instagramie, gdzie można podejrzeć poprzednie realizacje. Najlepiej posiadać z 2 stylizacje, aby w razie czego zmienić i szybko się przebrać. W przypadku wątpliwości zawsze można skonsultować wybór ze mną.
 3. Posiadam mobilną garderobę, z której można nieodpłatnie skorzystać na sesjach plenerowych. Link do pełnej galerii podaję kilka dni przed sesją. Mimo wszystko na sesje plenerowe również polecam uszykowanie własnych strojów, gdyby moje sukienki nie pasowały.
 4. Na sesje plenerowe nie zabieramy wózków, fotelików – nosidełek, niepotrzebnego balastu, który trzeba by było nosić i odkładać w krzakach. Zabieramy siebie, dzieci, dobry humor. Ja do plecaka mogę wrzucić jedną pieluchę, chusteczki nawilżane i Wasze dokumenty. Zachęcam do wolnych rąk, aby jak najlepiej wykorzystać czas na sesji na przytulanie, głaskanie i wspólne wariacje. Dotyczy to również narzeczonych i par – nie bierzemy ze sobą nic. Mam zawsze ze sobą koc, spray na komary i kleszcze oraz plecak, do którego mogę wrzucić drobiazgi i wodę.
 5. Na sesje lifestyle należy oględnie wysprzątać mieszkanie, poukładać zabawki, pochować wystające kable, płyny lub opakowania z dużymi logo. Neonowe ścierki również często wchodzą w kadr i w tło, więc warto je schować. Jeżeli macie zamysł, żeby zrobić zdjęcia pokazujące prawdziwą codzienność, mieszkanie może zostać w stanie, w jakim na co dzień funkcjonujecie, ale po sesji nie będzie możliwości usuwania czegoś graficznie z kadru i zdjęć. Gdy boicie się, że mieszkanie nie nadaje się do zdjęć, prześlijcie mi zdjęcia, abym sama mogła to ocenić jeszcze przed sesją.
 6. W miejscach plenerowych, opłatę za wejście, bilet wstępu i koszt wykonywania sesji na przykład w okolicy jakiegoś pałacu ponosi Klient.

Regulamin obowiązuje od dnia 19.08.2019 roku.

 

DANE DO PRZELEWU – OPŁATA ZA SESJĘ Z DATĄ, ZA ODBITKI, ALBUMY, DODATKOWE UJĘCIA

MARTA WOŹNA – PANI WOŹNA

13 1140 2004 0000 3102 7852 9372