Regulamin sesji

 Rezerwując termin sesji ze mną potwierdzacie, że zapoznaliście się z moim dorobkiem i akceptujecie mój styl fotografii, percepcję kadru, obrazu, kolorystykę wykonywanej fotografii, jak również zgadzacie się na moją artystyczną interpretację fotograficzną zdjęć.

Należy pamiętać, że na końcowy efekt zdjęć mają wpływ nie tylko humory modeli, ale też warunki pogodowe podczas sesji, na które nikt z nas niestety nie ma wpływu. A jeśli sesja odbywa się w domu to warunki oświetleniowe we wnętrzu. Zachęcam Was, byście zapoznali się z kilkoma całymi sesjami w zakładce PORTFOLIO, to na pewno ułatwi nam spełnienie Waszych potrzeb i oczekiwań wobec mojej pracy.

 

Regulamin sesji zdjęciowych 

 

 1. Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.  W dniu sesji otrzymacie ode mnie do podpisania RODO. Wszelkie spory i rozszczenia będą rozpatrywane w odniesieniu do punktów tego regulaminu.
 2. Chętni na sesje muszą powierzyć Fotografowi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących informacji oraz realizacji usług.
 3. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia lub niemożliwości dotarcia proszę o uprzedzenie przynajmniej 30 minut przed umówioną godziną sesji. W przypadku spóźnienia odliczany jest czas poświęcony przeze mnie na sesję. Na sesję lifestyle dojeżdżam do domu Klienta samodzielnie.
 4. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć JEDEN RAZ ze względu na pogodę. Sesja odwoływana jest na godzinę przed ustalonym terminem w przypadku porywistego deszczu, wiatru bądź burzy. Ciemne chmury nie są powodem do odwołania zdjęć. W przypadku choroby również uzgadniamy nowy termin.
 5. Wynagrodzenie za sesję zdjęciową należy uiścić w dniu sesji gotówką, BLIK lub przelewem. Nie wysyłam plików do czasu otrzymania pełnej kwoty wynagrodzenia.
 6. Cena sesji obejmuje USŁUGĘ fotograficzną. Wysyłka odbitek jest dodatkowo płatna i wynosi 20 zł – Paczkomatem InPost.
 7. Każdy pakiet sesji można wykupić w formie voucheru prezentowego wg cennika podanego na stronie. Opłata za całość pobierana jest z góry. Ważność voucheru w 2023 roku to 6 miesięcy. Po tym terminie nie realizuję usługi i ona przepada. Na voucherze podana jest data ostatecznej realizacji bonu – nie umówienia się na sesję.
 8. Fotograf polegając na swoim zmyśle estetyki dokona selekcji zdjęć według własnego uznania, które zostaną poddane autorskiej obróbce. Otrzymacie pełną galerię obrobionych zdjęć poprzez serwis zalamo.com do 7 dni roboczych od dnia sesji.  Za jego pośrednictwem wybieracie ujęcia w ilości zgodnej z wybranym pakietem. Wydruk odbitek jest z dokładnie tych samych, wybranych przez Was plików elektronicznych. Galeria składa się ze zdjęć wyselekcjonowanych i obrobionych w programie Lightroom. Na wybór zdjęć macie 14 dni od dnia wysłania przeze mnie galerii. Po tym terminie, ja dokonuję wyboru. W przypadku gdy w pakiecie znajduje się album eko lub w okładce, projekt i układ zdjęć leży po mojej stronie jako fotografa. Wierzę, że skoro podjęliście decyzję o współpracy ze mną, to ufacie że układ albumu będzie zrobiony najlepiej jak potrafię.
 9. Galeria zdjęć służy do podglądu oraz wyboru ujęć w pakiecie. Po dokonaniu wyboru, opłaceniu dodatkowych zdjęć / odbitek zostaje włączona możliwość pobrania plików elektronicznych przez Zalamo.com.  Odbitki są do odbioru / wysłane do 21 dni od daty wyboru ujęć w pakiecie.
 10. Obrobione zdjęcia otrzymują Państwo w ilości podanej w wybranym pakiecie. Każde dodatkowe ujęcie jest płatne wg AKTUALNEGO cennika podanego na stronie: https://paniwoznafotografia.pl/oferta/, tak samo jak dodatkowe odbitki ponad wybrany pakiet.
 11. Gwarantuję wykonanie usługi na poziomie pokazanym w portfolio na stronie oraz w moich social media. Efekt sesji zależy jednak również od Waszego zaangażowania. Nie pozuję Klientów, nie wymagam żadnego profesjonalnego przygotowania, ani kursu aktorskiego 😉 Będziecie się dużo przytulać, głaskać, dotykać maluchy. 
 12. Nie oddaję nieobrobionych zdjęć. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW.
 13. Pliki od dnia wyboru przechowuję pół roku. Po tym czasie są usuwane z moich dysków i nie ma możliwości ich odzyskania.
 14. Obróbka zdjęć odbywa się przy pomocy programu Lightroom. Nie korzystam z Photoshopa, a co za tym idzie, nie przerabiam sylwetek, nie odchudzam, nie usuwam znaczków na koszulkach, ubraniach, nie przeklejam min, oczu i innych części ciała. Nie dokonuję graficznej zmiany koloru części garderoby. Modyfikacje wyglądu dotyczą tylko i wyłącznie usunięcia pojedynczych wyprysków, drobnych siniaków, skaleczeń, które nie są trwałe. Nie podejmuję się retuszu całej skóry, wygładzania twarzy bądź zmiany sylwetki. W przypadku sesji domowej nie usuwam żadnych mebli, dodatków, dekoracji.
 15. Z mojej strony zobowiązuję się do ochrony Waszego wizerunku poprzez nieudostępnianie zdjęć bez Waszej wiedzy i wcześniejszej zgody do żadnych innych celów niż uzgodnione z Wami oraz nieudostępnianie żadnych Waszych danych osobowych innych niż imiona. Informacja o przetwarzaniu Waszych danych znajduje się w Polityce Prywatności dostępnej na stronie: https://paniwoznafotografia.pl/polityka-prywatnosci/ , a biorąc udział w sesji akceptujecie jej warunki.
 16. Możliwość pochwalenia się wykonanymi przez siebie zdjęciami stanowi ważny element w działalności każdego fotografa. Z tego względu zależy mi na tym, żebym miała możliwość umieszczenia zdjęć na stronie internetowej, blogu i platformach społecznościowych, czasem także w materiałach promocyjnych drukowanych – to znaczy w albumach, na ulotce papierowej. Biorąc udział w sesji wyrażacie zgodę lub nie wyrażacie zgody na wykorzystywanie swojego wizerunku oraz imion do celów promocji mojej twórczości w sposób wyżej opisany. Informację o zgodzie możecie podjąć w dniu sesji lub po obejrzeniu galerii. Pamiętajcie, zgodnie z prawem, zgoda na udostępnianie wizerunku może zostać w każdej chwili cofnięta.
 17. Wraz z przekazaniem Wam zdjęć, uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp.
 18. Nie zgadzam się na kadrowanie zdjęć, nakładanie filtrów na Instagramie oraz jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przeze mnie fotografii – to ja posiadam prawa autorskie.
 19. Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe własnych usług i opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaży itp. wymaga mojej uprzedniej pisemnej zgody.

Prowadzę własną działalność gospodarczą, ale mam dwójkę dzieci. Na zapytania o ofertę lub termin staram się odpowiadać w ciągu 24 godzin w dni robocze. W weekendy i święta nie jestem online oraz nie siadam do pracy obróbkowej, projektowania albumów, wysyłania plików, oferty ślubnej. 

 1. ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ZDROWIE I MIENIE w czasie sesji:
  Klient decydując się na sesję w plenerze musi być świadom, że plener to owady, zwierzęta, rośliny, to woda, błoto, piach i cała cudowna przyroda. Stosowne zabezpieczenie się np. przed kleszczami, komarami leżą po stronie Klienta. Nie może on mieć pretensji do Fotografa z powodu ugryzienia przez mrówkę czy zadrapania na nodze. Poruszając się po polach, łąkach, lasach obie strony zachowują zdrowy rozsądek i ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa.
 2. UBIÓR NA SESJE – przygotowanie strojów na sesje leży po stronie Klienta. Na sesje lifestyle polecam stonowane, proste kolory i wzory. Gdy jedna osoba ma krzykliwy lub mocniejszy wzór, reszta uczestników sesji lepiej, by miała gładkie stroje.  Najlepiej posiadać z 2 stylizacje, aby w razie czego zmienić i szybko się przebrać. W przypadku wątpliwości zawsze można skonsultować wybór ze mną.
 3. Posiadam mobilną garderobę, z której można nieodpłatnie skorzystać na sesjach plenerowych. Link do pełnej galerii podaję kilka dni przed sesją. Mimo wszystko na sesje plenerowe również polecam uszykowanie własnych strojów, gdyby moje sukienki nie pasowały.
 4. Na sesje plenerowe nie zabieramy wózków, fotelików – nosidełek, niepotrzebnego balastu, który trzeba by było nosić i odkładać w krzakach. Zabieramy siebie, dzieci, dobry humor. Ja do plecaka mogę wrzucić jedną pieluchę, chusteczki nawilżane i Wasze dokumenty. Zachęcam do wolnych rąk, aby jak najlepiej wykorzystać czas na sesji na przytulanie, głaskanie i wspólne wariacje. Dotyczy to również narzeczonych i par – nie bierzemy ze sobą nic. Mam  ze sobą koc, spray na komary i kleszcze oraz plecak, do którego mogę wrzucić drobiazgi i wodę.
 5. Na sesje lifestyle należy oględnie wysprzątać mieszkanie, poukładać zabawki, pochować wystające kable, płyny lub opakowania z dużymi logo. Neonowe ścierki również często wchodzą w kadr i w tło, więc warto je schować. Jeżeli macie zamysł, żeby zrobić zdjęcia pokazujące prawdziwą codzienność, mieszkanie może zostać w stanie, w jakim na co dzień funkcjonujecie, ale po sesji nie będzie możliwości usuwania czegoś graficznie z kadru i zdjęć. Gdy boicie się, że mieszkanie nie nadaje się do zdjęć, prześlijcie mi zdjęcia, abym sama mogła to ocenić jeszcze przed sesją. Proszę weźcie pod uwagę, że na zdjęciach widać różne rzeczy, ja kocham to co składa się na naszą codzienność i wchodząc do Was nie zrobię żadnego przemeblowania, ani nie będą usuwać z kadru leżących rzeczy. Kocham reportaż i lifestyle, a on sam przez się nie jest IDEALNY 🙂
 6. W miejscach plenerowych, opłatę za wejście, bilet wstępu i koszt wykonywania sesji na przykład w okolicy jakiegoś pałacu, parku narodowym, palmiarni ponosi Klient.

Regulamin obowiązuje od dnia 19.08.2019 roku. Ostatnia modyfikacja: 1.05.2024 roku.

 

DANE DO PRZELEWU – OPŁATA ZA SESJĘ Z DATĄ, ZA ODBITKI, ALBUMY, DODATKOWE UJĘCIA

MPSA Piotr Woźny

35 1140 2004 0000 3702 7495 7627